?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Aktualności
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec


Aktualności

Bliżej prawa rodzinnego

Poniedziałek, 12 marca 2018 roku

Gminna Rada Seniorów zorganizowała drugie otwarte spotkanie z cyku „Bliżej prawa”. Odbyło się ono 7 marca 2018 r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Seniorzy spotkali się z Mirosławem Sobkowiakiem – dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Spotkanie rozpoczął przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Stanisław Czajka.
Podczas spotkania został omówiony kodeks rodzinno-opiekuńczy. To akt prawny odnoszący się do bardzo prywatnej sfery naszego życia, jaką jest rodzina. W trakcie spotkania rozmawiano m.in. o prawach i obowiązkach członków rodziny, o opiece nad niepełnoletnimi i o kurateli, o obowiązkach alimentacyjnych wobec dzieci oraz osób z niepełnosprawnością, które nie są w stanie utrzymać się samodzielnie, o pieczy zastępczej i o różnych rodzajach przysposobienia, o obowiązku ze strony dzieci opieki nad starszymi lub chorymi, lub niepełnosprawnymi rodzicami i o możliwych formach tej opieki, o separacji i o rozwodzie oraz o możliwych ingerencjach w życie rodzinne przez sąd rodzinny.
Uczestnicy spotkania zadawali mnóstwo pytań, zatem spotkanie znacznie przekroczyło zaplanowane ramy czasowe.
Na koniec przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zachęcił do korzystania z różnych form pomocy oferowanej przez PCPR, m.in. ze wsparcia finansowego ze środków PFRON, z poradnictwa psychologicznego, pedagogicznego i pracy socjalnej, w razie potrzeby z interwencji podejmowanych przez specjalistów PCPR, z mediacji w Ośrodku Mediacyjnym, prowadzonym we współpracy ze Stowarzyszeniem „DZIECKO”.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu

drukuj prześlij

Czytaj również

 • "Dzień Kangura" w gostyńskim liceum

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  W czwartek 15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Konkurs te stał się swoistą manifestacją o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy, w której wzięła udział grupa młodzieży z ZSO w Gostyniu.

  czytaj całość
 • Seniorzy mimo zimowej aury już powitali wiosnę

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl