?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Aktualności
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec


Aktualności

Cykl warsztatów dla rodziców zastępczych

Poniedziałek, 19 lutego 2018 roku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przeprowadziło cykl warsztatów szkoleniowych dla rodziców zastępczych i kandydatów na rodziców zastępczych.  Tematem szkoleń były: „Rozwój seksualny człowieka” oraz „Dorastanie i seksualność”.

Warsztaty szkoleniowe dla rodziców poświęcone były seksualności w cyklu życia człowieka. Rodzice zdobyli wiedzę z zakresu rozwoju seksualnego dla poszczególnych etapów rozwoju dziecka. Jednym z tematów było także rozpoznawanie niepokojących symptomów związanych z seksualnością dziecka. Rodzice ćwiczyli swoje umiejętności w grupach i rozwijali swoje kompetencje.
Drugie szkolenie dotyczyło przede wszystkim dorastania i ekspresji seksualnej w tej fazie. Rodzice, uczestnicząc w zajęciach, mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę, dotyczącą seksualności dorastających dzieci i młodzieży, oraz ćwiczyć umiejętności pozytywnego dialogu w tych trudnych a ważnych dla prawidłowego wychowania obszarach.

Szkolenie było odpowiedzią na zgłaszane przez rodziny zastępcze problemy, z którymi spotykają się one w swojej codziennej pracy z wychowankami.  Warsztaty szkoleniowe przeprowadziła Jagoda Data - Roszak z Wrocławia - seksuolog, pedagog, specjalista pomocy psychologicznej i logopeda.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu

drukuj prześlij

Czytaj również

 • "Dzień Kangura" w gostyńskim liceum

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  W czwartek 15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Konkurs te stał się swoistą manifestacją o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy, w której wzięła udział grupa młodzieży z ZSO w Gostyniu.

  czytaj całość
 • Seniorzy mimo zimowej aury już powitali wiosnę

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl