?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Aktualności
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec


Aktualności

Dobre serca pod grubą skórą

Poniedziałek, 29 stycznia 2018 roku

W ramach XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie gostyńskim działy się różne dobre rzeczy. Warto o nich pamiętać, wspominając ogólnonarodowe święto bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi. Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wspierany przez wielu dobrych ludzi.

Wśród nich ważne zadanie wykonywali wolontariusze z Klubu Motocyklowego „VENDETTA” w Gostyniu. Już od paru lat wspierają organizację finału. Przede wszystkim dbali, obok dyskretnie działającej policji, o bezpieczeństwo kwestujących w Gostyniu i okolicach oraz w Borku Wlkp. i w Pępowie. Eskortowali puszki wolontariuszy do sztabu WOŚP. Rozwozili do kwestujących na mrozie wolontariuszy gorące napoje i pączki, częstując nimi wszystkich, w tym też, którzy przyjechali z sąsiednich sztabów i zbierali w Gostyniu. Członkowie „VENDETTY” pilnowali również porządku w czasie finałowego koncertu w GOK „HUTNIK”. Chętnie też wrzucali swoje datki do puszek na ratowanie dzieciaków – wyrównywanie szans leczenia noworodków.. Wyraźnie zaznaczyli swoją obecność w gostyńskim finale WOŚP.

Dla przypomnienia publikujemy kilka ich zdjęć wykonanych przez wolontariusza WOŚP fotografa Piotra Jankowiaka – Okiem Pryzmatu, pokazując niektóre z aktywności Klubu Motycyklowego „VENDETTA”.

Cały 26. Finał WOŚP można przypomnieć sobie, oglądając i pobierając zdjęcia udostępnione przez Piotrka dla wszystkich chętnych na dysku google:

Sobota:
https://photos.app.goo.gl/2xeY7NxccFq563P62

Niedziela:
https://photos.app.goo.gl/CdKCBEiOELWLyRMD3

Są to zdjęcia w rozdzielczości 5mpix (2560pix na dłuższym boku). Jest to jakość wystarczają do większości zastosowań. Na życzenie istnieje jednak możliwość wrzucenia na serwer jeszcze większych rozmiarów.

Piotr Jankowiak zaprasza również do oznaczania się na zdjęciach oraz udostępniania tych samych galerii na FB:

https://web.facebook.com/pg/okiempryzmatu/photos/?tab=album&album_id=779297122271079
oraz:

https://web.facebook.com/pg/okiempryzmatu/photos/?tab=album&album_id=7796041155737131

Organizatorzy XXVI Finału WOŚP w Gostyniu (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – sztab, wspierane przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO”)  przypominają, że Gostyń może się szczycić  tym, że gra dla Fundacji WOŚP po raz dwudziesty siódmy!  Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu – zorganizowało w auli ZSZ koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacono na konto wtedy jeszcze nieznanej szerzej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu

 

drukuj prześlij

Czytaj również

 • "Dzień Kangura" w gostyńskim liceum

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  W czwartek 15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Konkurs te stał się swoistą manifestacją o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy, w której wzięła udział grupa młodzieży z ZSO w Gostyniu.

  czytaj całość
 • Seniorzy mimo zimowej aury już powitali wiosnę

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl