?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Aktualności
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec


Aktualności

Niecodzienna lekcja języka angielskiego

Wtorek, 20 marca 2018 roku

13 marca 2018 roku ZSOiZ w Krobi odwiedzili Dicle i Aykut z Turcji. W ramach programu European Voluntary Service mieszkają oni od kilku miesięcy w Lesznie, spotykają się z uczniami, aby wspólnie poznawać różnorodność kulturową krajów Europy i doskonalić swój angielski. Klasy 1b, 1a, 2a i 2b, uczestniczące w prezentacjach przeprowadzonych przez gości, miały szansę dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat Turcji i projektu EVS, który jest ciekawą możliwością edukacji pozaszkolnej. Dicle i Aykut okazali się niezwykle ekspresyjnymi osobami. Bariera językowa nie powstrzymała nikogo przed zasypaniem ich pytaniami, na które odpowiadali z uśmiechem. Był to dla uczniów świetny sprawdzian umiejętności z zakresu języka angielskiego w wyjątkowej formie. Na zakończenie młodzi gospodarze oprowadzili gości po szkole. Tego dnia opuścili ją zmęczeni, ale bogatsi o niezapomniane doświadczenie.

European Voluntary Service to akcja programu "Młodzież w działaniu" Unii Europejskiej. EVS umożliwia międzynarodową wolontarystyczną pracę młodych ludzi z całej Europy. W ten sposób Unia Europejska wspiera projekty kulturalne, socjalne i ekologiczne. Wolontariat Europejski to akcja umożliwiająca wolontariuszom podjęcie pracy społecznej we wszystkich Krajach Programu. Powstał po to, by młodzi ludzie mogli zdobywać kompetencje i umiejętności wpływające na ich rozwój przez doświadczenia związane z edukacją pozaformalną. W Wolontariacie Europejskim może uczestniczyć każdy w wieku 18-30 lat. Pobyt w zagranicznej organizacji trwa 2-12 miesięcy.

Rozmowa z Dicle i Aykutem dla niektórych była też przedsmakiem tego, co czeka ich już niebawem, na wymianie w Niemczech.

Opracowanie: ZSOiZ w Krobi

drukuj prześlij

Czytaj również

 • "Dzień Kangura" w gostyńskim liceum

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  W czwartek 15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Konkurs te stał się swoistą manifestacją o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy, w której wzięła udział grupa młodzieży z ZSO w Gostyniu.

  czytaj całość
 • Seniorzy mimo zimowej aury już powitali wiosnę

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl