?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Aktualności
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec


Aktualności

Podróż do krainy przyszłości

Piątek, 23 lutego 2018 roku

Wizja matury spędza już sen z powiek tegorocznym trzecioklasistom. Majowe wyniki w większości zadecydują o ich dalszych losach. By zapoznać i oswoić licealistów z uczelnią wyższą,  Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprosił już po raz trzeci pięćdziesięcioro przyszłych absolwentów ZSOiZ w Krobi do udziału w  tzw. „Dniu Współpracy”.

Spotkanie zainaugurowała sesja plenarna w Sali Biocentrum, gdzie zgromadzili się uczniowie z kilkunastu szkół. W trakcie sesji przedstawiono ofertę edukacyjną, warunki rekrutacji na kierunki EKONOMIA oraz FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ, bogate programy stażowe, a także przybliżono działalność Samorządu Studenckiego. Dodatkowo uczniowie otrzymali informację na temat konkursu pt. „Zostań Ekonomistą”, którego laureat jako nagrodę główną otrzyma maksymalną liczbę punktów podczas rekrutacji na studia. Z pewnością jest to trofeum godne poświęcenia czasu. W trakcie trwania sesji głos zabrało wielu znakomitych profesorów. Po godzinnym wprowadzeniu, licealiściudali się naspacer do Collegium Maximus, gdzie czekał na nich kolejny punkt programu- wykłady. Pozwoliłyone na zaznajomienie się z zajęciami przeprowadzanymi na uczelni. Tematy prowadzonych lekcji pokazowych były różne - począwszy od tych związanych z Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym („Nietypowy Biznes na wsi”),poprzez hipotetyczne rozważania („Kariera młodego naukowca – czy warto?) – na życiu przedstawionym od strony studenta kończąc (Prezentacja Wydziałowych Kół Naukowych). Każdy z warsztatówna swój sposób przybliżył młodym ludziom temat szkolnictwa wyższego. W salach wykładowych mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, którzy posiadają indeks. Nie da się ukryć, że studiowanie znacząco różni się od edukacji w liceum. By zachęcić licealistów do wyboru kierunków ekonomicznych,przeprowadzony został quiz. Z każdej szkoły wydelegowano pięcioro przedstawicieli. Uczestnicy odpowiadali na 15 konkursowych pytań.

Spośród 110 licealistów, biorących udział w konkursie, pierwsze miejsce zajęła uczennica ZSOiZ w Krobi – Amelia Gronowska – któraodpowiedziała w najkrótszym czasie i to bezbłędnie na wszystkie pytania. Po warsztatach, teoretycznych wykładach oraz quizie, uczniowiezostali zaproszeni na uroczysty obiad. Dzień spędzony w uniwersyteckich murach bez wątpieniazmotywował wielu maturzystów do przemyśleń dotyczących własnej przyszłości…

Opracowanie: ZSOiZ w Krobi

drukuj prześlij

Czytaj również

 • "Dzień Kangura" w gostyńskim liceum

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  W czwartek 15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Konkurs te stał się swoistą manifestacją o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy, w której wzięła udział grupa młodzieży z ZSO w Gostyniu.

  czytaj całość
 • Seniorzy mimo zimowej aury już powitali wiosnę

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl