?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Aktualności
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec


Aktualności

Powstanie Wielkopolskie w pamięci młodego pokolenia

Wtorek, 26 września 2017 roku

18 września Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu – szkoła nosząca imię Powstańców Wielkopolskich – rozpoczęła projekt Powstanie Wielkopolskie w pamięci młodego pokolenia, czymwłączyła się do ogólnopolskich przygotowań inaugurujących obchody 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Realizację zadania prowadzi grupa nieformalna Drużyna Śliwińskiego współpracująca ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Głównymi celami projektu są, między innymi, przedstawienie w atrakcyjny dla młodzieży sposób historii Powstania Wielkopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem Gostynia i okolic, edukacja w zakresie patrona szkoły oraz uroczysta inauguracja obchodów 100 rocznicy powstania w naszym mieście, a poprzez te wszystkie działania, przybliżenie lokalnej społeczności roli Wielkopolan w odzyskaniu niepodległości. Podstawowym zadaniem projektu jest kształtowanie wśród młodych ludzi szacunku do historii regionalnej oraz umacnianie ich tożsamości z małą ojczyzną poprzez pokazywanie im pozytywnych wzorców i bohaterów, a tym samym pomoc w poznaniu regionu, w którym wyrastają oraz rozwijanie w nich poczucia dumy z ich małej ojczyzny.

Autorzy projektu uwzględnili w nim potrzeby współczesnej młodzieży, takie jak, niezbędna we współczesnym świecie, umiejętność współpracy w grupie, kreatywnego myślenia, czy korzystania z  multimediów, dlatego też sposób realizacji projektu służyć ma rozwijaniu tych umiejętności. Stąd też pomysł na pierwsze zadanie projektowe – stacje zadaniowe, które zapoczątkowało realizację głównych działań projektowych. Od poniedziałku, 18.09 do piątku, 22.09, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu biorą udział w nietypowych lekcjach historii i godzinach wychowawczych – podzieleni na grupy wykonują podzielone na stacje zadania związane z Powstaniem Wielkopolskim na terenie Gostynia i okolic. Muszą na przykład zredagować po angielsku CV wybranych powstańców, odgadnąć ich nazwiska zapisane alfabetem Morse’a, czy wreszcie wykonać zadanie wizualne – multimedialny quiz o powstaniu. Oprócz wiedzy merytorycznej, rozwijają w ten sposób właśnie umiejętność współpracy, pracy w grupie czy kreatywnego myślenia. Kolejne działanie projektowe, Gra miejska o Powstaniu Wielkopolskim na terenie Gostynia i okolic, odbędzie się 26 września.

Do powyższego zadania zaproszono uczniów szkół podstawowych z Powiatu Gostyńskiego.Projekt dofinansowano ze Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego realizowanego przez Stowarzyszenie Dziecko.

Opracowanie: ZSZ w Gostyniu

 

drukuj prześlij

Czytaj również

 • "Dzień Kangura" w gostyńskim liceum

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  W czwartek 15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Konkurs te stał się swoistą manifestacją o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy, w której wzięła udział grupa młodzieży z ZSO w Gostyniu.

  czytaj całość
 • Seniorzy mimo zimowej aury już powitali wiosnę

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl