?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Aktualności
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec


Aktualności

To, co pochodzi z serca, trafia wprost do serc

Poniedziałek, 29 stycznia 2018 roku

Na tradycyjne spotkanie przyjaciół i sponsorów Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu (25.01.18) wychowankowie i wychowawcy tych placówek zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność Domów przez cały miniony rok. To corocznie organizowane spotkanie reprezentantów firm, instytucji i stowarzyszeń oraz wolontariuszy wspierających działalność Domów Dziecka Powiatu Gostyńskiego jest sympatyczną formą podziękowania przyjaciołom tych placówek za okazywaną pomoc. W tym roku odbywało się pod hasłem: „To, co pochodzi z serca, trafia do serc”

Gości powitała serdecznie Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu Karolina Dolata: - „W swoim życiu każdy z nas ku czemuś zmierza. Szczęśliwcem jest ten, którego droga jest prosta. Ale droga naszych dzieci już od najmłodszych lat jest wyboista, pełna niebezpieczeństw, przeszkód i zakrętów. Trafiają do nas, obciążone plecakiem pełnym traumatycznych doświadczeń. Nie poddajemy się, pracując nad tym, by uwolnić je od tego przytłaczającego ciężaru. I w miejsce dotychczasowych obciążeń wkładamy im do plecaka wszystkie rzeczy przydatne w ich samodzielnej drodze już po opuszczeniu placówki. Okazując serce i będąc z nami, sprawiacie Państwo, że placówka, do której dzieci tak bardzo nie chciały trafić, powoli staje się ich dobrym domem. To przede wszystkim dlatego ten dom jest wyjątkowy. Dlatego dziękuję Państwu za to, że na drodze, którą wybraliście, znalazło się Bodzewo, w którym zostawiacie dary swoich serc.” - Dyrektor podkreśliła też, że Dom w Bodzewie został uznany za wyjątkowy również przez Michała Wiśniewskiego, który przecież sam wychował się w placówce tego typu.

W imieniu zaproszonych gości zabrał głos zabrał Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, który również dziękował przyjaciołom Domu za wsparcie i dodał, że zawsze, gdy odwiedza Dom w Bodzewie, wita go prawdziwie rodzinna, nieplacówkowa atmosfera, co jest zasługą kadry i pani dyrektor. Do życzeń dla przyjaciół i podziękowań dla wychowawców przyłączyli się Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka, Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora i były wychowanek placówki Antoni Kuś, który zaznaczył, że w Domu Dziecka w Bodzewie zmieniło się na lepsze już wszystko, jedynie droga do domu jest ta sama, grząska i błotnista. Zaapelował więc do władz powiatu, by jak najszybciej zajęły się tym problemem. Tę samą prośbę wnieśli w dedykowanym staroście żartobliwym i ironicznym wierszu wychowankowie.

Swoje podziękowania dla przyjaciół Domu Dziecka miały też dzieci, które przy wsparciu wychowawców i instruktorów przedstawiły program, będący artystycznym podziękowaniem za okazywane serce i wsparcie. Były przebojowe wykonania zaśpiewane przy akompaniamencie fortepianu i dynamiczne pokazy taneczne. A na zakończenie wystąpił złożony z wychowanek i instruktora „Pałkers Band”, który w dynamicznym pokazie zaprezentował prawdziwy recycling dźwięków. Brawom nie było końca.   

Na koniec wychowankowie wręczyli gościom przygotowane własnoręcznie serca. Goście przekazali też wiele prezentów i upominków dla podopiecznych placówki w Bodzewie. Spotkanie  zakończyła wspólna kolacja wychowanków, wychowawców i gości.

W grupie przyjaciół zaproszonych przez dzieci znaleźli się przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Gostyńskiego oraz Skarbnik Powiatu, przedstawiciele: władz Gminy Piaski,  Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywnosci Lokalnej w Gminie Dolsk, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Zakładu TOP-FARMS Wielkopolska, Mann + Hummel Filtration Technology w Gostyniu, Przedsiębiorstwa „Kaczmarek” w Malewie, Biura Podróży „MOANA” w Gostyniu, firmy MARTEX w Gostyniu, Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego w Pokrzywnicy, Zakładów Mięsnych „Konarczak” w Pogorzeli, Stowarzyszenia Kupców Gostyńskich, Koła Łowieckiego „Diana” w Poniecu, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, parafii w Strzelcach Wielkich, Sadu Rejonowego w Gostyniu, Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach, Młodzieżowej Swietlicy Środowiskowej w Pogorzeli, Zespołu Szkół  w Bodzewie, Szkoły Tańca „Desperado” w Gostyniu, firmy „K&K Travel Bus, Zakładów Mięsnych „Duda” i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu

drukuj prześlij

Czytaj również

 • "Dzień Kangura" w gostyńskim liceum

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  W czwartek 15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Konkurs te stał się swoistą manifestacją o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy, w której wzięła udział grupa młodzieży z ZSO w Gostyniu.

  czytaj całość
 • Seniorzy mimo zimowej aury już powitali wiosnę

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl