?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Aktualności
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec


Aktualności

Uhonorowano Osobowości Roku 2017

Czwartek, 15 marca 2018 roku

Na Wielkopolskiej Gali Laureatów Plebiscytu „Osobowość Roku 2017” zostali uhonorowani i odebrali prestiżowe wyróżnienia mieszkańcy powiatu gostyńskiego: Mirosław Sobkowiak, Marek Banaszak i Mariusz Ossowski.
"Osobowości Roku 2017" w Wielkopolsce wybraliśmy głosami czytelników i internautów. Chcemy, żeby nasz plebiscyt był okazją do zaprezentowania dokonań ludzi, którzy nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania” – mówił Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego". – „Wspólnie doceniliśmy ludzi nietuzinkowych, pomysłowych i ciekawych. To osoby, które działając stały się wzorem do naśladowania dla innych. Mają na swoim koncie sukcesy i potencjał, aby je odnieść w przyszłości”.
Plebiscyt miał trzy etapy. Najpierw zgłaszano kandydatury, z których Kapituła Konkursu nominowała wybrane osoby, wyróżniające się w obszarach: 1. Kultura; 2. Działalność społeczna i charytatywna; 3. Samorządność i społeczność lokalna; 4. Biznes.
Podczas etapu powiatowego wybierano spośród nominowanych Osobowość Roku w każdej z czterech kategorii na poziomie powiatu.
1 miejsce w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA i CHARYTATYWNA zajął Mirosław Sobkowiak – prezes Stowarzyszenia „DZIECKO”, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wolontariusz 12 organizacji pozarządowych, organizator finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i innych działań m.in. na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci czy rodzin (631 głosów na poziomie powiatu).
1 miejsce w kategorii SAMORZĄDNOŚĆ i SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA zajął Marek Banaszak Prezes Zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego, organizator konkursu Spółdzielnia Pomysłów (132 głosy na poziomie powiatu).
1 miejsce w kategorii KULTURA zajął Mariusz Ossowski, Dyrektor GOK Pogorzela, nominowany za działalność na rzecz kultury, organizator animacji oświatowej i rozrywkowej w gminie Pogorzela (36 głosów).
1 miejsce w kategorii BIZNES zajął (dzięki pozyskanym 11 głosom) Wojciech Mróz, prezes zarządu firmy Mróz w Borku Wielkopolskim, nominowany za otwarcie w 2017 roku nowego zakładu rozszerzającego ofertę firmy o kanapki, sałatki, dania gotowe i bagietki.
Do etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani ci, którzy uzyskali największą liczbę głosów w poszczególnych kategoriach w swoich powiatach.
Najwyższą pozycję z Gostynian w finale wojewódzkim zajął Mirosław Sobkowiak, który dzięki oddanym na niego 1554 głosom uplasował się na 4. miejscu w Wielkopolsce.
Na laureatów czekały tytuły i statuetki. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się we wtorek, 13 marca o godzinie 13 w niezwykle eleganckiej scenerii Sali Białej poznańskiego Hotelu Bazar, wręczył im je Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu". Wydarzenie uświetnił występ znakomitego zespołu artystycznego „TREvoci Tenorzy & Darek Tarczewski”.
Warto też zwrócić uwagę na osoby, które uplasowały się na podium w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA i CHARYTATYWNA, na której przedstawicieli oddawano najwięcej głosów w powiecie gostyńskim.
2 miejsce w tej kategorii zajęła (dzięki uzyskanym 202 głosom) Grażyna Skorzybót, prezes Stowarzyszenia Ja Też Pomagam, nominowana za zapewnianie pomocy społecznej - w tym pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz pomoc niepełnosprawnym, pomaganie w aktywizacji zawodowej, organizowanie rozrywki dla seniorów i dzieci.
3 miejsce zajęła Dorota Piotrowska, prezes zarządu Gostyńskiego Klubu Amazonek, nominowana za reprezentowanie interesów kobiet po leczeniu raka piersi i zapewnianie im pełnej rehabilitacji psychofizycznej (112 głosów).

Opracowanie: Stowarzyszenie „DZIECKO”

drukuj prześlij

Czytaj również

 • "Dzień Kangura" w gostyńskim liceum

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  W czwartek 15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Konkurs te stał się swoistą manifestacją o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy, w której wzięła udział grupa młodzieży z ZSO w Gostyniu.

  czytaj całość
 • Seniorzy mimo zimowej aury już powitali wiosnę

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl