?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Aktualności
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec


Aktualności

XVIII Konkurs Wypieków Wielkanocnych

Piątek, 09 marca 2018 roku

W dniu 8 marca 2018 r. w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbył się XVIII Konkurs Wypieków Wielkanocnych. W tym roku wzięło w nim udział 11 placówek – domy pomocy społecznej, środowiskowe domy samopomocy, kluby seniora, a także Koło Gospodyń Wiejskich z Chumiętek. Każdy zespół przygotował dwa ciasta, jedno do oceny smakowej, w tym roku miał być to sernik, drugie do oceny wizualnej, dodatkowo odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W związku z tym, iż tegoroczny Konkurs Wypieków zbiegł się z obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet nie zabrakło też życzeń specjalnych dla Pań – złożył je w imieniu Powiatu Gostyńskiego Pan Janusz Sikora Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego.
W ocenie smakowej I miejsce zdobył placek wykonany przez Państwa z Koła Emerytów i Rencistów z Pudliszek, w ocenie wizualnej I miejsce zajęło ciasto mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Pakówki, najpiękniejszą palmę wielkanocną wykonali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Osieka. Ponadto przeprowadzono dodatkowy konkurs dla pracowników i kierowników jednostek – quiz z wiedzy wielkanocnej. Po zaciętej dogrywce wyłoniono Omnibusa Wielkanocnego, którym została Agnieszka Jackowiak Dyrektor DPS Chumiętki.
Każdy zespół biorący udział w konkursie otrzymał dyplom oraz upominek wykonany w pracowni manualnej DPS Chumiętki, największą atrakcją była jednak bez wątpienia możliwość degustacji wszystkich przepysznych ciast i wypieków!
Atmosfera imprezy nastroiła wszystkich pozytywnie i wiosennie.

Opracowanie: DPS Chumiętki

drukuj prześlij

Czytaj również

 • "Dzień Kangura" w gostyńskim liceum

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  W czwartek 15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Konkurs te stał się swoistą manifestacją o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy, w której wzięła udział grupa młodzieży z ZSO w Gostyniu.

  czytaj całość
 • Seniorzy mimo zimowej aury już powitali wiosnę

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl