?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Organizacje pozarządowe : Program Grantów Społecznych
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec

Program Grantów SpołecznychDrużynowy rajd pieszy śladem powstańców

Wtorek, 03 stycznia 2017 roku

„Gdyby nie Oni nie byłbyś tu…” to projekt realizowany przez społeczność Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Borku Wielkopolskim z pomocą Stowarzyszenia Borecki Lider Aktywności Społeczno-Kulturalnej „BLASK”.  Środki pochodzą z Programu Grantów Społecznych. Jednym z etapów projektu był rajd śladami Powstańców Wielkopolskich.  Na uczestników czekały zagadki, łamigłówki i… przygoda.

Grupa ponad 50 śmiałków wzięła udział w pieszym rajdzie, który wystartował spodbudynku Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Borku Wielkopolskim. Przywitała ich Zuzanna Gawrońska, a pan Jacek Przybylak przedstawił zasady udziału w rajdzie. Punktualnie o 10.00 pierwsza grupa odważnych rozpoczęła przygodę. Pozostali uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali w szkole na swoją kolej.  Każda następna drużyna  wyruszała  po upływie 7 minut od wyjścia drużyny poprzedniej. Trasa rajdu wiodła szlakiem miejsc związanych z Powstańcami Wielkopolskim. Wskazówki umożliwiające dotarcie do celu ukryte były w wierszowanych zagadkach.

Podczas wędrówki uczestnicy zdobywali kolejne informacje, które miały pomóc im w rozwiązaniu krzyżówki i innych łamigłówek. Musieli także wykazać się dobrą orientacją w terenie, spostrzegawczością, zaradnością, celnością strzałów, sprytem, odwagą, szybkością, wytrzymałością i umiejętnością posługiwania się mapą. Na mecie na przybyłychczekały owoce, słodycze i gorąca herbata z cytryną. Następnie w hali gimnastycznej odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczennice i uczniów pod kierunkiem Dawida Sekuli. Potem zgromadzeni dowiedzieli się, które drużyny najlepiej poradziły siebie podczas rajdu. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z klasa 2c pod opieką Jacka Przybylaka, a na drugim miejscu uplasowała się drużyna złożona z uczniów klasy 2b i 3c pod opieką Agnieszki Nawrockiej.

Opracowanie: Zespół Szkół w Borku Wlkp.

drukuj prześlij

Czytaj również

 • Zakończenie projektu PGS w Strzelcach Wielkich

  Czwartek, 26 października 2017 roku

  W niedzielę 15 października zakończyła się realizacja projektu "Nie x-box , tablet i komórka, lecz mieszkańców łączy siatka na piasku i stare gry z podwórka". Oferta sportowo-rekreacyjna w Strzelcach Wielkich poszerzyła się o boisko do siatkówki plażowej.

  czytaj całość
 • Pograli na boisku i hali, czekają na lód

  Wtorek, 24 października 2017 roku

  Tygrysy Gostyń to drużyna hokeistów związana z Gostyniem. Już po raz drugi trenerzy zaprosili dzieci i młodzież do gry w tę dyscyplinę sportową. Hokej to sport, który dopiero rozwija się w naszym mieście. Z powodu  braku całorocznego lodowiska zajęcia odbywały się na boisku lub w hali sportowej.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl