?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Organizacje pozarządowe : Program Grantów Społecznych
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec

Program Grantów SpołecznychNie x-box i tablet, a kapsle i podchody!

Wtorek, 22 sierpnia 2017 roku

Na początku lipca plac w parku w Strzelcach Wielkich zmienił się w podwórko sprzed lat. Dorośli mieszkańcy postanowili  przywrócić do życia gry, które kojarzą im się z najlepszymi wspomnieniami z dzieciństwa, a które wielu dzisiejszym dzieciom są obce. Kapsle, klasy, ślimak, guma, skoki przez sznur, skakankę, gra w kluchy, piłka parzy,  raz, dwa, trzy,

 

Baba Jaga patrzy oraz rozgrywki w dwa ognie były tematem dwóch kilkugodzinnych, wakacyjnych spotkań w strzeleckim parku i na boisku. Bawili się wszyscy: przedszkolaki, młodzież szkolna i dorośli.  Tematem trzeciego spotkania była gra terenowa. W sierpniowe sobotnie popołudnie podzieleni na 2 drużyny na obrzeżach Strzelec Wielkich zmierzyły się w grze w podchody. Uciekająca grupa damska narzuciła trasę gry i po drodze zostawiała oznaczenia szlaku i przeróżne zadania, z którymi grupa chłopaków musiała się zmierzyć. Zespoły po przebyciu niełatwej trasy, wiodącej po obrzeżach wsi, dotarły do końcowej stacji na wspólny posiłek z grilla. Grupa poszukująca została rozliczona z wykonanych zadań: m.in. rozwiązania krzyżówki i zabawy słownej, przyniesienia bukietu z pokrzyw, talerza czarnego bzu i jarzębiny, wymalowania twarzy w barwy wojenne, czy odtańczenia na polu wokół słomianego balota tańca dzikiego kangura, udokumentowanego nagraniem . Młodzi ludzie świetnie dali sobie radę, a humory dopisywały. Zajęcia te, były miłą odmianą spędzania czasu wolnego i rekreacji na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody.

Spotkania "Nie- zapomniane gry" były pierwszą częścią projektu "Nie x-box, tablet i komórka, lecz mieszkańców łączy siatka na piasku i stare gry z podwórka" realizowanego w Strzelcach Wielkich przez grupę Rada Sołecka i Przyjaciele, przy współpracy Stowarzyszenia Aktywna Wiocha.  Kolejne działania projektowe to budowa boiska do siatkówki plażowej. Projekt został dofinansowanyz Programu Grantów Społecznych, którego darczyńcami są: powiat gostyński i Powiatowy Bank Spółdzielczy, a operatorem Stowarzyszenie: Dziecko.

 

drukuj prześlij

Czytaj również

 • Zakończenie projektu PGS w Strzelcach Wielkich

  Czwartek, 26 października 2017 roku

  W niedzielę 15 października zakończyła się realizacja projektu "Nie x-box , tablet i komórka, lecz mieszkańców łączy siatka na piasku i stare gry z podwórka". Oferta sportowo-rekreacyjna w Strzelcach Wielkich poszerzyła się o boisko do siatkówki plażowej.

  czytaj całość
 • Pograli na boisku i hali, czekają na lód

  Wtorek, 24 października 2017 roku

  Tygrysy Gostyń to drużyna hokeistów związana z Gostyniem. Już po raz drugi trenerzy zaprosili dzieci i młodzież do gry w tę dyscyplinę sportową. Hokej to sport, który dopiero rozwija się w naszym mieście. Z powodu  braku całorocznego lodowiska zajęcia odbywały się na boisku lub w hali sportowej.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl