?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Organizacje pozarządowe : Program Grantów Społecznych
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec

Program Grantów SpołecznychPograli na boisku i hali, czekają na lód

Wtorek, 24 października 2017 roku

Tygrysy Gostyń to drużyna hokeistów związana z Gostyniem. Już po raz drugi trenerzy zaprosili dzieci i młodzież do gry w tę dyscyplinę sportową. Hokej to sport, który dopiero rozwija się w naszym mieście. Z powodu  braku całorocznego lodowiska zajęcia odbywały się na boisku lub w hali sportowej.

Na czas letni adepci nowego sportu zamiast łyżew założyli adidasy. Uzbrojeni w profesjonalne kije hokejowe i piłeczki poznawali sztukę gry w street hokeja. Sport ten mocno związany jest z zasadami hokeja na lodzie. Celem zajęć było przedstawienie zasad gry, umiejętności operowania kijem hokejowym, czy doskonalenie gry drużynowej. Treningi odbywały się w sierpniu i wrześniu na obiektach sportowych Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Podsumowaniem projektu był turniej przeprowadzony
30 września, podczas którego uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności rodzicom
i zebranym gościom. Turniej otworzył starosta gostyński pan Robert Marcinkowski. Na zakończenie odbył się mecz rodzice kontra dzieci i młodzież. Projekt pn.”Street hokej łączy” realizowała grupa Tygrysy Gostyń przy wsparciu Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w ramach Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego.

 

Tygrysy Gostyń nadal będą prowadzić zajęcia z hokeja na lodzie. Aktualnie zapraszają na halę sportową, w momencie otwarcia gostyńskiego lodowiska spotkania odbywać się będą na lodzie. Więcej Szczegółów na profilu facebookowym @TygrysyGostyn.

Opracowanie: ZSZ w Gostyniu

 

drukuj prześlij

Czytaj również

 • Zakończenie projektu PGS w Strzelcach Wielkich

  Czwartek, 26 października 2017 roku

  W niedzielę 15 października zakończyła się realizacja projektu "Nie x-box , tablet i komórka, lecz mieszkańców łączy siatka na piasku i stare gry z podwórka". Oferta sportowo-rekreacyjna w Strzelcach Wielkich poszerzyła się o boisko do siatkówki plażowej.

  czytaj całość
 • Powstanie Wielkopolskie w pamięci młodego pokolenia

  Wtorek, 26 września 2017 roku

  18 września Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu – szkoła nosząca imię Powstańców Wielkopolskich – rozpoczęła projekt Powstanie Wielkopolskie w pamięci młodego pokolenia, czymwłączyła się do ogólnopolskich przygotowań inaugurujących obchody 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl