?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Organizacje pozarządowe : Program Grantów Społecznych
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec

Program Grantów SpołecznychWakacje w mieście? Czemu nie!

Środa, 12 października 2016 roku

Udowodnili, że wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mogą być inspirujące, wesołe i pełne wrażeń. Piątkowe spotkania, które odbywały się podczas wakacji, miały na celu nauczenie dzieci współpracy w grupie, przezwyciężania swoich słabości, rozwinięcie motoryki zarówno małej, jak i dużej, ale przede wszystkim, wskazanie alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

W czasie pierwszego z naszych zajęć, które odbyło się w dniu 22 lipca br., zatytułowanego „Piątek z animacją na wesoło”, dzieci rozwijały swoje poczucie bezpieczeństwa i integrowania się z innymi uczestnikami.

Kolejne ze spotkań „Piątek z planszówkami”, odbyło się w dniu 29 lipca br., w czasie którego  uczestnicy nabyli umiejętność logicznego myślenia, współzawodnictwa oraz przewidywania.

Podczas „Piątku małych artystów” w dniu 19 sierpnia br., dzieci rozwijały swoje zainteresowania i umiejętności plastyczne. Kształtowały wyobraźnię oraz utrwaliły znajomość podstawowych barw. Wyrobiły także umiejętność wdrażania własnego ‘’Ja’’ w pracę twórczą.

„Piątek na sportowo” w dniu 26 sierpnia br.  oprócz rozwijania sprawności fizycznej, miał też na celu kształtowanie umiejętności nawiązywania i utrzymywania poprawnych kontaktów zarówno z innymi dziećmi, jak  i z dorosłymi oraz krzewienie poczucia przynależności do swojej społeczności ( przedszkola, szkoły), środowiska lokalnego. Celem spotkania było także wyrobienie  umiejętności radzenia sobie w różnych, nieprzewidywanych sytuacjach.

drukuj prześlij

Czytaj również

 • Zakończenie projektu PGS w Strzelcach Wielkich

  Czwartek, 26 października 2017 roku

  W niedzielę 15 października zakończyła się realizacja projektu "Nie x-box , tablet i komórka, lecz mieszkańców łączy siatka na piasku i stare gry z podwórka". Oferta sportowo-rekreacyjna w Strzelcach Wielkich poszerzyła się o boisko do siatkówki plażowej.

  czytaj całość
 • Pograli na boisku i hali, czekają na lód

  Wtorek, 24 października 2017 roku

  Tygrysy Gostyń to drużyna hokeistów związana z Gostyniem. Już po raz drugi trenerzy zaprosili dzieci i młodzież do gry w tę dyscyplinę sportową. Hokej to sport, który dopiero rozwija się w naszym mieście. Z powodu  braku całorocznego lodowiska zajęcia odbywały się na boisku lub w hali sportowej.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl