?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Inwestycje
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec

InwestycjePrzebudowa wraz z rozbudową SP ZOZ w Gostyniu

Poniedziałek, 07 października 2013 roku

Celem projektu było podniesienie jakości ochrony zdrowia w powiecie gostyńskim.
Projekt obejmował remont oraz doposażenie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Rozbudowano i zmodernizowano sale operacyjne i zabiegowe wraz z pracownią diagnostyczną (mammograficzną), dzięki temu pomieszczenia szpitala zostały dostosowane do obowiązującego prawa oraz potrzeb pacjentów. Projekt podzielono na 4 etapy.

- Etap I polegał na modernizacji istniejącego budynku sióstr z przeznaczeniem na pomieszczenia dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz połączenie łącznikiem przebudowywanego budynku ze szpitalem.


- Etap II obejmował przebudowę istniejących w chwili składania wniosku oddziałów:
- Chirurgii Dziecięcej
- Ginekologiczno-Położniczego
- Noworodkowego
na:
- Izbę Przyjęć oraz Pomocy Doraźnej
- Połączony Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Noworodkowy
- Oddział Chirurgii Dziecięcej
oraz modernizację windy w istniejącym szybie, wykonanie podjazdu dla ambulansów sanitarnych pod łącznikiem pomiędzy budynkami Szpitala w połączeniu adoptowanych pomieszczeń na Izbę Przyjęć. Ponadto zostanie wybudowany podjazd dla osób niepełnosprawnych. Transportowanie chorych odbywa się w strefie zadaszonego podjazdu dla karetek. Ułatwia to dojazd do oddziału anestezjologii oraz zespołu diagnostyki obrazowej.
 

- Etap III obejmował przebudowę parteru Zespołu przychodni Zdrowia na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy poprzez wprowadzenie ścianek działowych zmieniających układ funkcjonalny przebudowanego obiektu. Dobudowano także wejście i klatkę schodową na kondygnację I i II piętra oraz do piwnic.
 

Ostatni etap prac polegał na przebudowie Bloku Operacyjnego. Nie uległo zmianie przeznaczenie obiektu, lecz dokonane zostały zmiany dostosowujące go do wymogów rozporządzenia oraz przepisów przeciw pożarowych, ponadto została utworzona trzecia sala operacyjna. W dobudowanej części parteru została również zlokalizowana pracowania mammograficzna wraz z ciemnią i poczekalnią.
 

drukuj prześlij

Czytaj również

 • Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu

  Czwartek, 02 stycznia 2014 roku

  .Wraz z pierwszym dzwonkiem do użytku zostało oddane boisko wielofunkcyjne, znajdujące się na Pożegowie przy Zespole Szkół Zawodowych. Inwestycja w całości sfinansowana ze środków powiatu gostyńskiego była długo oczekiwana przez uczniów szkoły, dyrekcję i nauczycieli oraz mieszkańców osiedla.

  czytaj całość
 • Przebudowa drogi powiatowej na ul. Jana Pawła II

  Czwartek, 02 stycznia 2014 roku

  Zakres inwestycji obejmował przebudowę oraz budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie nowej nawierzchni na długości ok. 500 metrów oraz chodnika na odcinku od cmentarza do skrzyżowania na Świętą Górę.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl