?> Strona Powiatu Gostyńskiego : Aktualności
Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec


Aktualności

Zakończył się tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Poniedziałek, 26 lutego 2018 roku

Specjaliści Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” udzielali nieodpłatnie pomocy w punkcie konsultacyjnym dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Punkt działał w ramach ogólnopolskiego „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, realizowanego w Polsce od 2003 r.

Zgłaszający się otrzymywali wsparcie i pomoc psychologiczną, porady prawne, zwłaszcza z zakresu prawa rodzinnego oraz informacje o możliwych formach pomocy z zakresu pomocy społecznej. Niektóre ze zgłoszonych spraw wymagały pokierowania ich dalej do specjalistycznego rozpoznania lub dalszego prowadzenia: do prokuratury, do zespołów interdyscyplinarnych w ramach procedury „Niebieskie Karty”, do ośrodka mediacyjnego Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz do odpowiednich organów, mogących w ramach swoich kompetencji udzielić pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Osoby, które skorzystały z pomocy specjalistów, otrzymały też specjalne wydanie Polskiej Karty Praw Ofiary oraz dostęp do wersji elektronicznej „Poradnika dla pokrzywdzonego: Jestem pokrzywdzony przestępstwem i co dalej?”, wydanego przez Uniwersytecką Poradnię Prawną Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Opracowanie: PCPR w Gostyniu

 

drukuj prześlij

Czytaj również

 • "Dzień Kangura" w gostyńskim liceum

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  W czwartek 15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Konkurs te stał się swoistą manifestacją o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy, w której wzięła udział grupa młodzieży z ZSO w Gostyniu.

  czytaj całość
 • Seniorzy mimo zimowej aury już powitali wiosnę

  Wtorek, 20 marca 2018 roku

  Oddział Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – najliczniejszej organizacji pozarządowej w Gostyniu i w powiecie gostyńskim - zorganizował obchody Dnia Kobiet połączone z powitaniem wiosny.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl